Komputer POS od Elzab. Najważniejsze cechy modelu P10 Plus

W ofercie Elzab od jakiegoś czasu znajduje się kilka terminali komputerowych typu POS. Urządzenia te charakteryzują się obecnością różnych podzespołów oraz rozwiązań technologicznych, np. konkretnymi panelami dotykowymi. Dziś natomiast zajmiemy się modelem o nazwie P10 Plus. Jaką wydajność oferuje ten terminal komputerowy? Jak sprawdza się podczas pracy w różnego rodzaju rozwiązaniach systemowych? Zapraszamy do sprawdzenia!

Praca przy użyciu ekranu dotykowego

Z urządzeń elektronicznych, które posiadają panele dotykowe, korzystamy praktycznie codziennie. Kto z nas nie używa współcześnie smartfona bądź tabletu? Nic więc dziwnego, że już trochę przestaliśmy zwracać uwagę na udogodnienia, jakie wiążą się ze stosowaniem takiego rozwiązania technologicznego. A na każdym kroku warto podkreślać, iż obecność panelu dotykowego zdecydowanie zwiększa komfort wykonywania różnych czynności. Podobnie jest w przypadku terminala komputerowego Elzab P10 Plus. W urządzeniu tym znalazł się 15-calowy ekran dotykowy, który został wykonany w technologii pojemnościowej i wyświetla obraz w rozdzielczości 1 024 x 768 pikseli. Dodatkowo, ten komputer POS jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi, m.in. POSReady 7, Windows 8.1 czy Linux. A to z kolei gwarantuje pracę w przyjaznym i wszechstronnym środowisku informatycznym oraz możliwość zainstalowania wielu przydatnych aplikacji biznesowych.

Wydajne podzespoły, w tym dysk SSD

Jakie podzespoły zostały zastosowane w terminalu komputerowym P10 Plus? W tym przypadku kluczowa wydaje się obecność wydajnego procesora marki Intel – Celeron J1900 2.0 GHz. To w dużej mierze ta jednostka centralna decyduje o mocy obliczeniowej komputera typu POS. Jednak nie tylko… Elzab P10 Plus posiada także 4 GB pamięci RAM, kartę graficzną Intel HD Graphics oraz bardzo szybki dysk twardy SSD 64 GB. To właśnie wymienione przed chwilą podzespoły wpływają na to, że urządzenie zapewnia wyjątkowo sprawne przetwarzanie zgromadzonych danych – nawet przy wykonywaniu kilku zadań równocześnie.

Terminal z różnymi portami komunikacyjnymi

Każdy terminal komputerowy musi być gotowy na współpracę z wieloma urządzeniami elektronicznymi w tym samym czasie. Jak to wygląda w przypadku omawianego Elzab P10 Plus? Co najmniej dobrze 😉 Ten model obsługuje kilka standardów wymiany danych, a konkretnie: 4 x RS-232, 4 x USB, Ethernet, VGA oraz PS/2. Innymi słowy, urządzenie marki Elzab w niczym nie odbiega od tego, co oferują standardowej komputery stacjonarne. I co najważniejsze, dzięki temu terminal P10 oferują płynną komunikację z pozostałymi elementami firmowego systemu, np. z kasą lub drukarką fiskalną, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, drukarką zamówień… Można by tak wymieniać jeszcze długo 😉

 

P10 Plus nie jest może najbardziej zaawansowanym komputerem POS. Na rynku dostępne są urządzenia z mocniejszymi konfiguracjami (także te produkowane przez Elzab). Niemniej jednak, naszym zdaniem ten terminal komputerowy zasługuje na zainteresowanie krajowych przedsiębiorców. Łączy on bowiem w sobie najważniejsze funkcje technologii tego typu, jak również oferuje dobrą wydajność i sprawne zarządzanie innymi elementami systemu.

Poznaj terminal komputerowy Elzab P10 Plus.