Niezastąpiona w systemie sprzedaży – drukarka fiskalna Elzab Mera Online

Sposób działania drukarek fiskalnych pod niektórymi względami może wydawać się pewnym ograniczeniem. Takie urządzenie musi przecież współpracować z zewnętrznym oprogramowaniem sprzedażowym, które dodatkowo trzeba gdzieś zainstalować (np. na komputerze POS). W zamian przedsiębiorca zyskuje jednak technologię o wysokich parametrach technicznych. A w przypadku drukarki fiskalnej Elzab Mera Online – niezastąpiony element rozwiązania systemowego dla firmy.

Duża baza towarowa i błyskawiczny wydruk różnych dokumentów

Mera Online to nowoczesne urządzenie marki Elzab, które na każdym kroku potwierdza, że współczesne drukarki fiskalne cechują się wysokimi parametrami technicznymi. W przypadku tego modelu można liczyć przede wszystkim na obsługę nawet 500 000 pozycji towarowych – zdefiniowanych wcześniej przy użyciu oprogramowania sprzedażowego dla firmy. Drukarka fiskalna Elzab bez problemu poradzi sobie nawet przy bardzo rozbudowanym asortymencie produktów lub usług. Co więcej, jej dodatkową zaletą jest fakt, że może wystawiać paragony z bardzo długimi nazwami PLU, zawierającym nawet do 64 znaków. Wszystko to sprowadza się zaś do gwarancji jednoznacznej identyfikacji asortymentu (wymaganej przez przepisy fiskalne).

A skoro wspomnieliśmy już o wydruku, warto dodać, że Mera Online wystawia nie tylko paragony dla klientów indywidualnych, ale także np. faktury VAT dla kontrahentów, kupony rabatowe czy pokwitowania. Ponadto, prędkość pracy mechanizmu obecnego w tym urządzeniu rejestrującym marki Elzab wynosi aż 48 linii na sekundę. W rezultacie, z pełną odpowiedzialnością można napisać, że Elzab Mera Online została wyposażona w błyskawiczną technologię wydruku. Dodatkowym atutem urządzenia jest zaś wbudowany obcinacz papieru, który zapewnia wydawanie estetycznie odciętych dokumentów.

Płynna współpraca z komputerem i różnymi programami sprzedażowymi

Drukarkę fiskalną Elzab Mera Online można spotkać w różnorodnych rozwiązaniach systemowych dla firm. Ten model odnajduje się zarówno w placówkach handlowych, jak i usługowych – małych, średniej wielkości oraz dużych. Tak szerokie zastosowanie omawianego urządzenia wynika zaś m.in. z tego, że zapewnia ono płynną współpracę z innymi elementami systemu. Po pierwsze, model Mera Online da się z łatwością podłączyć do różnego typu komputerów, np. do terminala komputerowego POS lub laptopa. Po drugie, drukarka Elzab obsługuje popularne protokoły komunikacyjne, dzięki czemu jest kompatybilna z wieloma programami sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi. Po trzecie, Mera Online oferuje też np. współpracę z kilkoma stanowiskami obsługi klientów równocześnie (po wykupieniu dodatkowych licencji od Elzab).

Elzab Mera Online

A jak przekazuje dane do Centralnego Repozytorium Kas?

Trudno omawiać drukarkę fiskalną online i nie wspomnieć o tym, w jaki sposób współpracuje ona z Centralnym Repozytorium Kas. Mowa bowiem o jednej z najważniejszych funkcji takiego urządzenia rejestrującego, a także o rozwiązaniu technicznym, które trzeba dostosować do łącza internetowego w firmie. I, o dziwo 😉, tutaj również mamy do czynienia z pewnym udogodnieniem dla użytkowników. Okazuje się bowiem, że Elzab Mera Online oferuje dwa różne sposoby współpracy z Centralnym Repozytorium Kas. Pierwszy – przewodowy, przez Ethernet – jest dostępny w standardowej wersji urządzenia, po jego podłączeniu do firmowej sieci LAN. Natomiast drugi – bezprzewodowy, przez Wi-Fi – występuje w wariancie z dodatkowymi interfejsami komunikacyjnymi. Wówczas użytkownik musi podłączyć drukarkę fiskalną Elzab do sieci bezprzewodowej, udostępnionej np. za pośrednictwem routera.

Mera Online może też pochwalić się graficznym wyświetlaczem

Na koniec zostawiliśmy sobie jeszcze jedną z cech charakterystycznych tej drukarki fiskalnej. W modelu Mera Online znalazł się bowiem kolorowy ekran graficzny o wielkości 4,3”, który jest zamontowany na obrotowym wysięgniku (tzw. chorągiewce). Co ciekawe, zapewnia on wyświetlanie różnych treści – nie tylko komunikatów dotyczących rejestrowanej transakcji, ale także np. przygotowanych wcześniej grafik (powitalnych, reklamowych itd.). Ponadto, drukarkę fiskalną Elzab Mera Online da się wyposażony w dodatkowy ekran wolnostojący dla klientów. Opcjonalny wyświetlacz zewnętrzny podłącza się wtedy do portu RJ12. A całe „rozwiązanie drukarkowe” jest jeszcze lepiej dopasowane do stanowiska obsługi klientów w firmie.