Co konkretnie oferują terminale fiskalne marki Posnet?
Rozwiązania systemowe dla firm mogą składać się z różnych elementów. W wielu przypadkach przedsiębiorcy decydują się na wdrożenie drukarki fiskalnej oraz współpracującego z nią komputera (wraz z zainstalowanym na nim oprogramowaniem sprzedażowym). Okazuje się jednak, że urządzenia działające oddzielnie to nie jedyne rozwiązanie, po które można obecnie sięgnąć. W ofercie Posnet znajdziemy bowiem terminale fiskalne, które łączą w sobie funkcje drukarki rejestrującej oraz komputera.
Urządzenie w wersji online lub offline
Już na początku warto podkreślić, że obecnie w ofercie Posnet znajdziemy 2 terminale fiskalne – Thermal HD oraz Thermal HD Online. Wyglądają one praktycznie identycznie, lecz z punktu widzenia przedsiębiorcy wybór konkretnego modelu będzie miał bardzo duże znaczenie. Chodzi bowiem o to, że „zwykły” terminal fiskalny Thermal HD to urządzenie typu offline. Posiada ono m.in. wbudowany moduł elektronicznej kopii paragonów. Z kolei terminal fiskalny Thermal HD Online jest rozwiązaniem nowszym i równocześnie zgodnym z wymogami dotyczącymi transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Co więcej, współpraca tego urządzenia z serwerami CRK musi przebiegać przewodowo – po jego podłączeniu do firmowej sieci LAN. Terminal fiskalny Posnet Thermal HD Online posiada również wbudowaną pamięć chronioną (zastąpiła ona moduł kopii elektronicznej).
Drukarka fiskalna i komputer – co wynika z takiej integracji?
Podstawową korzyścią, jaka wynika z integracji drukarki fiskalnej i komputera, jest ogromna oszczędność przestrzeni. Terminale Posnet są po prostu niezwykle kompaktowymi urządzeniami i zajmują na stanowisku obsługi klientów znacznie mniej miejsca, niż tradycyjne rozwiązania sprzedażowe, w których każdy z elementów funkcjonuje oddzielnie. Co więcej, w tym przypadku zintegrowano ze sobą najbardziej zaawansowane technicznie drukarki fiskalne od polskiego producenta (Thermal HD, Thermal HD Online) z jednostką centralną od Intel. W części komputerowej znajduje się też ultraszybki dysk twardy SSD (o pojemności 120 GB) oraz 4 GB pamięci RAM. Dzięki temu terminal fiskalny cechuje się wysoką wydajnością i jest w stanie usprawnić obsługę klientów nawet w placówkach o największym natężeniu ruchu.
Współpraca z innymi elementami systemu sprzedaży
Obydwa terminale fiskalne Posnet – offline’owy i online’owy – znajdą zastosowanie m.in. w rozbudowanych rozwiązaniach systemowych dla firm. To w szczególności zasługa tego, że omawiane urządzenia posiadają różnorodne interfejsy komunikacyjne (RS-232, USB, Ethernet, HDMI, VGA, RJ-12). Dzięki temu można podłączyć do nich np. monitor dotykowy, terminal płatniczy, czytnik kodów kreskowych czy szufladę na pieniądze. Ponadto, terminale fiskalne marki Posnet są zgodne z różnymi programami komputerowymi dla firm (np. sprzedażowymi, sprzedażowo-magazynowymi, do gastronomii). A przy zamawianiu urządzenia można też wybrać jego wariant. Obecnie w modelach offline’owym i online’owym dostępne są 2 wersje: z zainstalowanym oprogramowaniem Microsoft Windows POSReady 7 lub bez wgranego systemu operacyjnego (opcja do konfiguracji we własnym zakresie).
Dawno nie słyszałem/czytałem o tej technologii, myślałem nawet, że już powoli wyszła z użycia. Ale widać, że nadal cieszy się zainteresowaniem (skoro występuje już także w wersji online). I w sumie mnie to nie dziwi bo terminal fiskalny to dość udane połączenie urządzeń, naprawdę zwalniające sporo miejsca na stanowisku pracy.