P12 Plus Pro – ultrawydajny terminal komputerowy Elzab w szczegółach

W przypadku terminala komputerowego POS trudno mówić o typowych zastosowaniach. Handel, usługi, gastronomia, logistyka, przemysł? Wspomniany rodzaj urządzenia sprawdza się w tak wielu różnorodnych działalnościach gospodarczych, że po prostu nie da się tego „sprowadzić” do jednej branży. A im bardziej zaawansowany technicznie terminal komputerowy, tym większe możliwości jego wdrożenia w odmiennych przedsiębiorstwa. Tak jak w przypadku Elzab P12 Plus Pro, czyli głównego bohatera dzisiejszego wpisu. Dlaczego warto wybrać akurat ten komputer POS? Zapraszamy do lektury.

Zautomatyzowane zarządzanie firmowym systemem

Terminal komputerowy Elzab P12 Plus Pro bez wątpienia znajdzie zastosowanie przy zarządzaniu firmowym rozwiązaniem systemowym, np. sprzedażowym lub sprzedażowo-magazynowym. Ten model posiada przede wszystkim szereg różnorodnych portów komunikacyjnych. Do dyspozycji są tutaj: 4 x RS-232, 6 x USB (w tym 2 x USB 3.0), Ethernet czy HDMI. Dzięki temu do P12 Plus Pro można podłączyć wiele urządzeń równocześnie, m.in. czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy, kasę lub drukarkę fiskalną, wagę elektroniczną, drukarkę etykiet czy drukarkę zamówień. Komputer POS od Elzab doskonale poradzi sobie z zarządzaniem wspomnianymi technologiami sprzedaży. Warto też wspomnieć, że do tego modelu dostępną są praktyczne akcesoria zewnętrzne. Elzab P12 Plus Pro można rozbudować zarówno o czytnik kart magnetycznych, jak i dodatkowy wyświetlacz o wielkości 9,7”.

Mocne podzespoły, w tym dysk twardy SSD

Nie ma co ukrywać – szybka praca terminala komputerowego od Elzab nie byłaby w ogóle możliwa, gdyby nie mocne podzespoły. W przypadku modelu P12 Plus Pro wszystko jest jednak na swoim miejscu ? O wydajność urządzenia zadba nie tylko procesor Intel® i5-7200U 2.5 GHz, ale także 8 GB pamięci operacyjnej RAM (DDR4L SO-DIMM). Ten komputer POS wyposażono też w dysk twardy SSD o pojemności 256 GB. Obecność akurat tego ogniwa ma niesamowity wpływ na szybkość działania zainstalowanych aplikacji. A właśnie, co z systemem operacyjnym? Elzab P12 Plus Pro jest dostępny w wersji z preinstalowanym oprogramowaniem Microsfot Windows 10 IoT. Jeżeli jednak zależy nam na samodzielnym dostosowaniu softu do potrzeb naszej działalności gospodarczej, możemy po prostu zamówić urządzenie bez systemu operacyjnego.

Wytrzymała i przyjazna w obsłudze technologia dotykowa

W Elzab P12 Plus Pro obsługa zainstalowanych aplikacji będzie przebiegała przy zastosowaniu wbudowanego panelu dotykowego. Ekran tego modelu ma wielkość 15” i wyświetla obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Tym samym użytkownik może liczyć na emitowanie wysokiej jakości treści i po prostu na przyjazną obsługę zainstalowanego oprogramowania. Najważniejsze wydaje się jednak to, że panel P12 Plus Pro został wykonany w technologii pojemnościowej. A to gwarancja zarówno doskonałej reakcji na dotyk użytkownika, jak i zwiększonej wytrzymałości. Dzięki temu ekran urządzenia jest odporny na zużycie, zabrudzenia oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, np. wilgoci.

Solidnie wykonany komputer POS od Elzab

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy ekranie obecnym w terminalu komputerowym marki Elzab. O jego klasie i wytrzymałości świadczy także fakt, że spełnia on wysoką normę szczelności IP-65. Model P12 Plus Pro w ogóle jako cały sprawia wrażenie wykonanego z dbałością o detale. I nie jest to wrażenie mylne. Ponadto, urządzenie oferuje nawet montaż bez podstawy, np. na ścianie. Komputer POS od Elzab można przymocować w ten sposób, korzystając z uchwytów zgodnych z popularnym standardem VESA.

 

Naszym zdaniem P12 Plus Pro to jeden z najnowocześniejszych terminali komputerowych, jakie obecnie można znaleźć na polskim rynku. Ciężko przyczepić się tu do czegokolwiek… Jeżeli jesteście zainteresowani tym modelem, znajdziecie go w sklepie dystrybutora urządzeń marki Elzab:

P12 Plus Pro – szczegółowe informacje