i-Ergos 3050 – co firma Farex kryje pod tą nazwą?

Jeszcze nie tak dawno – modułowa kasa Posnet Ergo. Ostatnio – innowacyjny model Novitus next. Nie wspominając już o wcześniejszych nieco atrakcjach, związanych z urządzeniami marki Elzab – K10 i D10. Zaś tym razem przyszła pora na innego producenta, którego technologie sprzedaży zyskały popularność dzięki udanemu połączeniu solidnego wykonania, praktycznych funkcji i niewygórowanej ceny. Mowa o firmie Farex i jej najnowszej kasie rejestrującej. Czego możemy się spodziewać po modelu i-Ergos 3050?

Ostatnio na polskim rynku fiskalnym innowacja goni innowację. Ale istnieją producenci technologii handlowych, którzy udowadniają, że urządzenie rejestrujące sprzedaż nie musi być przełomowe, aby precyzyjnie trafiało w potrzeby przedsiębiorców i tym samym osiągnęło sukces. Takim popisem może okazać się i-Ergos 3050, nowa kasa marki Farex, będąca wynikiem postawienia na najważniejsze, ale przy tym atrakcyjne i przyjazne w obsłudze rozwiązania. Wymieńmy je wspólnie i opiszmy w kilku słowach.

Wyświetlacze i klawiatura, czyli komfort użytkowania kasy fiskalnej

Z pewnością i-Ergos 3050 to model godny uwagi w przypadku osób, które dopiero wstępują na fiskalną drogę. Początkujący przedsiębiorcy będą bowiem usatysfakcjonowani wygodnymi rozwiązaniami i prostą obsługą kasy. Oprócz ekranów LCD (operatora i klienta), zapewniających dobrą widoczność nawet przy gorszym oświetleniu, urządzenie posiada praktyczną, rozbudowaną klawiaturę, wyposażoną w 20 przycisków funkcyjnych. Własnoręcznie zaprogramowane skróty klawiszowe ułatwią wybieranie popularnych produktów lub usług oraz dostęp do ważnych funkcji kasy.

Elektroniczna kopia paragonów, czyli potrójna ulga

Ci, którzy nie mieli innego wyboru, jak borykać się z tradycyjną kopią paragonów, z pewnością docenią to rozwiązanie. Zresztą tym, którzy nie mieli z nią jeszcze do czynienia, też warto polecić tę funkcję. Farex i-Ergos 3050 nie wymaga bowiem stworzenia odpowiednich warunków do przechowywania mnóstwa papierowych wydruków. Opcja elektronicznej kopii paragonów pozwala gromadzić niezbędne dane w formie cyfrowej, na komputerze, pendrivie, płycie DVD lub innym nośniku – czyli wygodnie i bezpiecznie. Na domiar tego, prosty w obsłudze mechanizm drukujący (typu „wrzuć i pracuj”) funkcjonuje przy użyciu tylko 1 rolki papieru, co pozwala zmniejszyć wydatki związane z zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Nie tylko małe przedsiębiorstwa, nie tylko sama kasa

Model marki Farex umożliwia zaprogramowanie bazy towarowej o pojemności 5000 PLU. Wysokość tego parametru sprawia, że kasa fiskalna odnajdzie się zarówno w mniejszych, jak i średnich firmach, posiadających nieco szerszy asortyment. Co więcej, korzystając z i-Ergos 3050, nie musimy się obawiać o jednoznaczną identyfikację wszystkich elementów oferty – każdy z nich może być obszernie i precyzyjnie opisany. Ponadto, kasa nie musi pracować samodzielnie. Interfejsy, które posiada, pozwalają jej współpracować z urządzeniami peryferyjnymi, np. komputerem, czytnikiem kodów kreskowych lub wagą elektroniczną.

 

Wybraliśmy cechy nowej kasy fiskalnej, które pokazują skuteczne połączenie najważniejszych funkcji i rozwiązań, pozwalających uzyskać efektywną sprzedaż towarów i usług. Ale oczywiście nie są to wszystkie informacje na temat modelu Farex i-Ergos 3050, o czym można się przekonać, wchodząc chociażby na tę stronę. Co generalnie sądzicie o tym urządzeniu? Czy to słuszna propozycja, czy raczej przedsiębiorcy oczekują kolejnych innowacji?