Najważniejsze informacje o sprawdzarkach cen

W przypadku branży technologii sprzedaży najwięcej uwagi poświęca się kasom oraz drukarkom fiskalnym. Niemniej, nie są to przecież jedyne urządzenia elektroniczne, które przedsiębiorcy wykorzystują podczas prowadzenia sprzedaży. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej o innych rozwiązaniach technologicznych dla firm, np. o weryfikator cen. Tym bardziej, że współcześnie coraz więcej punktów handlowych decyduje się na wdrożenie nowoczesnych sprawdzarek.

Urządzenie do komunikacji z klientami

Funkcjonalność weryfikatorów cen omówimy w dalszej części tego wpisu. A teraz skupmy się na kwestii, która ma bardzo duże znaczenie w przypadku sprawdzarki. Jest to bowiem urządzenie, które można pod wieloma względami wykorzystać do komunikacji z klientami – jeszcze zanim nabywca uda się do stanowiska obsługi. I co najważniejsze, we współczesnych weryfikatorach ta „rola” jest wyjątkowo rozwinięta. Omawiane tutaj urządzenia pozwalają często nie tylko na wyświetlanie cen towarów, ale także na emitowanie innych informacji o danych elementach asortymentu. Przy użyciu niektórych sprawdzarek można przecież informować klientów o wybranych promocjach bądź składzie konkretnych produktów. W związku z tym, urządzenia tego typu mogą stanowić doskonałe uzupełnienie personelu sklepu.

Parametry i funkcje weryfikatorów cen

Można wymienić kilka parametrów, które mają największe znaczenie w przypadku sprawdzarek. Po pierwsze, istotnym elementem tego urządzenia jest moduł skanujący. To własnie przy jego użyciu odczytywane są kody kreskowe z produktów. Bez tego ogniwa trudno więc wyobrazić sobie pozyskiwanie informacji na temat poszczególnych towarów oraz późniejsze wyświetlanie cen czy innych komunikatów. Po drugie, we współczesnych weryfikatorach stosowane są różne wyświetlacze. Najbardziej zaawansowane technologicznie modele mogą posiadać nawet panele dotykowe. Po trzecie, sprawdzarki cen muszą współpracować z resztą systemu. Tę kwestię warto jednak omówić w oddzielnym akapicie.

Współpraca z systemem sprzedaży

Sprawdzarki cen są wdrażane w firmach w ramach większych bądź mniejszych rozwiązań systemowych. Urządzenia tego typu nie działają więc w przedsiębiorstwach samodzielnie. Zamiast tego, współpracują często z terminalem komputerowym czy innego rodzaju jednostką centralną. I właśnie dlatego istotną kwestią są interfejsy komunikacyjne, które obsługuje konkretny weryfikator cen.

Jakie porty i moduły występuje w produkowanych obecnie sprawdzarkach? Wiele zależy tutaj od funkcjonalności konkretnego modelu. Standardowym rozwiązaniem jest tutaj obecność portu komunikacyjnego Ethernet lub USB. Jednakże, najbardziej zaawansowane weryfikatory oferuje bezprzewodową wymianę danych, np. w standardzie Wi-Fi albo Bluetooth.

 

Mamy nadzieję, że te informacje przydadzą się wszystkim przedsiębiorcom, którzy zastanawiają się nad zakupem sprawdzarek cen. Przed zamówieniem konkretnego weryfikatora warto jednak poprosić o wsparcie dostawcę technologii tego typu. Z pewnością pomoże on w wyborze odpowiedniego urządzenia.