Kasa fiskalna Posnet Ergo – nowe urządzenie wkrótce na rynku

Każdego roku na rynku fiskalnym pojawiają się nowe urządzenia. Producenci starają się w nich rozwijać dotychczasowe funkcjonalności lub proponują zupełnie nowatorskie rozwiązania technologiczne. Pierwszą, dużą premierą w 2016 roku jest Posnet Ergo. To niewielka kasa rejestrująca, którą można pod wieloma względami dostosować do potrzeb konkretnego biznesu. Urządzenie już niedługo trafi do sprzedaży, więc warto już teraz sprawdzić, jakie udogodnienia zaoferuje.

Informacje o nowej kasie fiskalnej marki Posnet

Posnet jest z pewnością jednym z tych producentów, którzy nie próżnują. Wystarczy wspomnieć, że w zeszłym roku na rynku pojawiły się 2 nowe urządzenia tej marki – kasa rejestrująca Revo i terminal fiskalny Thermal HD. W wielu kwestiach zrewolucjonizowały one patrzenie na rozwiązania technologiczne dla handlu. Co więcej, już na początku 2016 roku Posnet podał do informacji, że niedługo w jego ofercie pojawi się nowa kasa o nazwie Ergo. Natomiast 24 lutego 2016 r. urządzenie otrzymało homologację Prezesa Głównego Urzędu Miar.

Z zapowiedzi wynika, że wspomniany model ma się wyróżniać możliwością rozbudowywania funkcjonalności także w trakcie użytkowania. A jak jest w praktyce?

Ergo – jakie będzie Twoje urządzenie?

Zacznijmy może od tego, jakie parametry i funkcje Posnet Ergo można wybrać na samym początku. Po pierwszej, w zależności od decyzji przedsiębiorcy, kasa pozwoli na zaprogramowanie 4 000, 6 000 lub 8 000 pozycji w bazie towarowej (PLU). W związku z tym, urządzenie sprawdzi się w pracy zarówno z małym, jak i średnim asortymentem. Po drugie, model Ergo obsługuje różne warianty interfejsów komunikacyjnych: standardowy (USB i wejście szuflady), moduł rozszerzony I (USB, 2 x RS-232), moduł rozszerzony II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo moduł rozszerzony III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Jak widać, kasę można połączyć z innymi elementami systemu również w ramach bezprzewodowego standardu wymiany danych.

Ktoś mógłby powiedzieć, że wybór interfejsów komunikacyjnych i bazy PLU to żadna nowość. I w sumie byłaby to prawda, gdyby nie fakt, że w przypadku Posnet Ergo decyzje podjęte na początku wcale nie muszą być wiążące. Po zakupie urządzenia, a więc już w trakcie jego użytkowania, przedsiębiorca ma możliwość zwiększenia pojemności bazy towarowej (jeśli wcześniej było to 4 000 lub 6 000 PLU, gdyż 8 000 PLU to maksymalny parametr). Obecnie to jedyna kasa fiskalna na polskim rynku, która posiada taką funkcjonalność. Co więcej, nawet jeśli na początku wybierzemy standardowy wariant interfejsów komunikacyjnych, w każdym momencie możemy rozbudować urządzenie o dodatkowy moduł Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G.

Osobną kwestią jest to, że Ergo to kolejny model marki Posnet, który wyróżnia się praktyczną funkcją kasowagi (wcześniej zastosowano ją w Revo oraz Neo XL EJ). Na czym ona polega? Urządzenie można po prostu w łatwy sposób zintegrować z szalką ważącą (za pomocą interfejsu USB). Takie połączenie pozwala na zarządzanie pomiarami masy przy użyciu kasy fiskalnej. Ponadto, szalka jest zasilana bezpośrednio z urządzenia rejestrującego, wiec zyskujemy mniej poskręcanych kabli na stanowisku sprzedaży.

Bo gabaryty mogą być mylące

Biorąc pod uwagę tylko gabaryty, uznalibyśmy Posnet Ergo za urządzenie mobilne. Kasa jest po prostu mała (230 x 62 x 94 mm) oraz lekka (0,6 kg), więc jej przewożenie nie sprawia najmniejszego problemu. Co więcej, ergonomiczna konstrukcja tego modelu sprawia, że doskonale leży on w dłoni.

Jeśli jednak uwzględnimy to, że Posnet Ergo: oferuje zdefiniowanie nawet do 8 000 pozycji w bazie towarowej, archiwizuje kopie paragonów w formie elektronicznej, obsługuje kilka różnych portów komunikacyjnych, pozwala na zaprogramowanie do 27 klawiszy szybkiej sprzedaży, drukuje z prędkością 20 linii tekstu na sekundę… otrzymamy urządzenie, które znajdzie zastosowanie również w niejednym rozwiązaniu systemowym dla sklepu stacjonarnego albo gastronomii. W związku z tym, czy należy uznać tę kasę za uniwersalną? Tak, lecz przy istotnym założeniu, że to pozytywne określenie. Posnet Ergo charakteryzuje się bowiem modułową konstrukcją i to przedsiębiorca zdecyduje, jakie urządzenie finalnie zyska i będzie używał w przyszłości.

 

Źródło: www.posnet-ergo.pl